Здравейте колеги!
Пускам тази тема,защото смятам,че каплите са от особено голямо значение за представянето на велосипеда.Нека в тази тема да разсискваме и споделяме опит и лични впечатления от различни марки и модели капли.
Аз лично съм голям фен на капли Кампаньоло.Убедил съм се в качеството им.Сега чакам да пуснат новите модели и за следващия сезон може и да се подновя.Но докато се ровех днес в нета попаднах на нещо интересно.Алуминиеви клинчерки с тегло 1325 грама и сравнително ниска цена.За сравнение зонда е 1550 а шамал 1425.Предлагат се и с кампаньоло боди като опция,но още този вариант го няма в хай байк.Какво мислите за тези капли,дали си струва да се рискува?
Ето линк
http://www.hibike.de/shop/product/pae73 ... black.html
Както и тези,пак са модел 2015,немски,ръчна изработка и тегло 1356 гр
http://www.discount-of-brands.com/bq-al ... ncher.html
Едва ли имат качествата на кампаньоло шамал,но са на половин цена и с малко по-ниско тегло.За разлика от новите кампаньолски капли към теглото на тези трябва да се добави и бандажна лента,но това не е много като тегло.