Зареждане ...

SR600 България - маршрут 1

Колоездачни маратони, бревети, колоездене на дълги разстояния
Потребителски аватар
Автор на темата
Randonneur
Мъдрец
Мъдрец
Теми: 204

SR600 България - маршрут 1

Мнениеот Randonneur » 26 ное 2014, 00:55

Прехвърляме и тази тема от стария форум и развитието й ще продължи тук.
Резултатите на участниците са публикувани във формуляра за записване:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiwlnOEPPleEdEZEQ0hHRWNqbklkY2E2YUdUcmtHR0E#gid=0
За френска заверка са нужни снимки от всичките 12 контроли. Ако дори и една снимка липсва, няма как да се получи заверка.
Точки ще има за всички завършили - дори без френска заверка, защото знам, че всички завършили са преминали по трасето, но няма как да убедя французите в това, ако липсва снимка от някоя контрола.
:)
Благодарност още веднъж на Васко за съдействието при сглобяването на маршрута. За част от маршрута помогна и Адриан. Здравко от Сливен и Бони от Пловдив помогнаха за осъществяване на старт-финала. Информацията за състоянието на настилката е от съществено значение. Нека всички нови предложения да са с проиграни трасета. Много е трудно да се измисли по подобен начин балансиран маршрут, но ако се стигне до достатъчно различен и годен вариант, няма проблем да се правят и двата. Все ще има някой, който да не е минавал стария /поради една или друга причина ;) /, а също и желаещи да преминат и по двата в един сезон...

Пристигнаха заверките - ето ги как изглеждат, заедно с писмото от френския отговорник:
Изображение
SVS & BWN Organizer, RAAM'2010 Crew, RAAM'2011 Team; BMB'2000; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Transdanubie 2013; MGM'2013; 1001Miglia'08,12,16; Al-Andalus 2018; PBP'03,07,11,15,19; 15xSVS 2001-2021; 31(!)х1200+ Finisher

Потребителски аватар
Автор на темата
Randonneur
Мъдрец
Мъдрец

Re: Super Randonnée в България!

Мнениеот Randonneur » 27 юли 2015, 23:36

В очакване на Наредбата за второто издание на пробега, активирам темата с всичко писано до момента:

Super Randonnée в България!
от Randonneur » 23 Фев 2013, 19:02
Прехвърлено от темата "Къде сме ние?":
Randonneur написа:Нашият АСР отговорник Жан-Гобер ми каза, че много се радва, че имаме готовност да организираме "Супер-Рандоне"...
Остава да кажат какъв ще е регламентът за организирането му извън Франция и действаме:

"Votre proposition de SR est excellente. J'ai importé le parcours depuis http://www.bikemap.net:
http://www.openrunner.com/index.php?id=2264426
Avec 605 km, 10.990 m de dénivelé et un beau tracé en forme de boucle, c'est parfait!"
Това са думи на Софи Мате. Тя ще отговаря за новия бревет "Супер-Рандоне".
В превод: "Вашето предложение за SR е отлично. Импортирах маршрута от http://www.bikemap.net.:
http://www.openrunner.com/index.php?id=2264426
С 605 km, 10,990 м денивелация и добро трасе с кръгова форма, той е перфектен!"
Реакцията на Жан-Гобер:
"C'est une excellente idée que cette Super Randonnée en Bulgarie et également un très beau parcours."
"Това е страхотна идея, за Super Randonnée в България, а също така и маршрутът е много добър."
---------------------------
Става въпрос за маршрута, който изработихме с Васко, и който предложих за коментар на французите.
Мисля, че Родопите - в съчетание с Рила и Пирин - е единствено място в БГ, където може да се направи подобен маршрут. Основната заслуга за трасето е на Васко, който освен това е минавал поне 90% от него и има и снимков материал - дето се вика, още утре можем да тръгнем.
Остава да се уточни старт-финалът и да се добавят отнякъде още 20-30 метра, които не ни достигат, за да получим още 1 час към контролното време.
Готов е и регламентът за провеждането на Супер Рандоне-то извън Франция.
Има някои особености, отличаващи Супер Рандоне-то от останалите бревети.
Основните са двата начина на преминаване по трасето - като турист или рандоньор, както и възможността да се стартира по всяко време, т.е. това е бревет от рода на т.нар. "перманент", така популярен в Англия.
от madmartigan » 23 Фев 2013, 22:32
Кръстова гора за десерт. Прайслес!
Преди Батак има отбивка до Нова махала. Може да се добави това много добро баирче.

от Randonneur » 24 Фев 2013, 01:24
Добра идея, но качваме доста и километрите, а ни трябва съвсем малко.
Може да използваме Нова махала /за повече км/ или Снежанка /за по-малко км/ - ако се наложи да съкратим някоя друга отсечка.
Няколкото десетки недостигащи ни метри мисля да добавим с организация на старт-финала в Стария град:
http://www.openrunner.com/index.php?id=2267086
от батето » 24 Фев 2013, 08:37
Интересно как ще се организира това супер Рандоне в смисъл как ще съдийстваш на 10 места едновременно из планината като старта е по всяко време
И какво значи "рандоньорско преминаване" и каква е разликата с туристическо преминаване?
от mlqko s oriz » 24 Фев 2013, 10:54
Е, логично е всички да тръгнем по едно и също време. И явно така ще стане. И по въпроса, разликите в рандоньорско преминаване" и туристическо преминаване? Аз предполагам, че разликата ще е във времето което се изисква за преминаване. Маратонците по бързо, туристите по бавно, това е мое предположение.
Ако искаме 20-30 метра повече и час бонус. Може от Кръстова гора да отидем на Асенова Крепост. Така, ще удължим маршрута с 4км и ще навъртим нужната денивелация. Тази година възстановяваха Асенова Крепост, сложиха и нощно осветление.Заслужава си. Ето я отсечката до Асенова Крепост http://www.bikemap.net/route/1990335#la ... pe=terrain гледката от крепостта си заслужава Снимки от тази отсечка също имаме...

от mbolgradov » 24 Фев 2013, 11:09
Хората са написали правилата на френски, английски и български. Просто трябва да се прочетат!

от Randonneur » 25 Фев 2013, 10:34
Асенова крепост също е решение, макар че не знам там да има нещо отворено през нощта.
А е добре да има на всяка контрола денонощно отворен обект, защото - макар и ние да можем да си го направим с общ старт в определено време, и да си организираме контроли - правилата предполагат - по желание, преминаване със старт по всяко време през годината - без организация по трасето, а само със заверки - печати и касови бележки.
И понеже и без това ни трябват само двайсетина метра, а от друга страна ни трябва и старт-финал, затова и предлагам старт-финал в стария град, с което решаваме и двата въпроса. Имам предвид едно хостелче, което ми беше препоръчано преди години и се надявам все още да работи и да е подходящо: http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... directions
Може би колегите от Пловдив ще помогнат с още информация.

Иначе "туристическото" преминаване означава заверки на контролите, но без отчитане на контролно време. Съответно едно такова преминаване няма да важи за квалификации и награди, като Р10000 например.
"Туристическото" преминаване е нещо, за което отдавна съм си мислил по отношение на родния SVS - да го организираме и за туристи, с двойно по-дълго време на преминаване. Нещо подобно направиха една година батето и мушицата.
И ето, че хората са вкарали идеята в правилник!

от mlqko s oriz » 25 Фев 2013, 12:29
Това означавали, че тази година ако се навият хора без организация и стартират по маршрута, като удостоверяват преминаването през утвърдения маршрут чрез касови бележки, снимки, печати, ще се признае Super Randonnée за официално преминато....

от Randonneur » 25 Фев 2013, 13:15
Не знам дали може още тази година да стане, или трябва предварително да бъде обявено за 2014, както всеки друг бревет. Във всеки случай има още технически въпроси за решаване. Нужно е към така предложения маршрут да се изработи и изпрати на французите подробното описание - завой по завой. Картоните също са по-различни от бреветните и трябва да или да си ги поръчваме от Франция, или да си изработим собствен вариант - максимално доближаващ се до техния. Подобно на бреветните картони, нашата версия на SR картона също трябва да бъде изпратена за одобрение от АСР.

от pesh » 25 Фев 2013, 13:58
Аз съм готов да помогна в подготовката, ако мислиш че е необходимо. Ако трябва да се минава маршрута и да се прави описание, аз съм насреща. Би било стархотно, ако можем да го караме още тази година.

от h17 » 25 Фев 2013, 15:04
Ето тука за постоянните бревети:
http://www.rusa.org/permfaq.html
Много подходящи за западна България

от Randonneur » 28 Фев 2013, 18:36
pesh написа:
Аз съм готов да помогна в подготовката, ако мислиш че е необходимо. Ако трябва да се минава маршрута и да се прави описание, аз съм насреща. Би било стархотно, ако можем да го караме още тази година.

Ще им изпратя едно подробно описание - може и да го одобрят без да се наложи да обикаляме трасето.
Трасето вече е одобрено с тези параметри: 607 км, 11127 м /openrunner/.
Имам вече модела на картоните - ще направя нашенски вариант.
Интересното е, че контролите може да се удостоверяват със снимка - на предварително обозначени места, както правим това на Ждрелото на Ерма на Трънския бревет.
Може да се помисли за емблема и име на пробега.

от zdravko_sl » 06 Мар 2013, 17:27
Маршрута е срахотен откъм гледки и баири, браво за начинанието Аз съм минавал трасето на 99% само без последните 10-километра от отбивката за Смилян, мога да повърдя че асфалта навсякъде е добър Най-яките баири са към хижа Вихрен и Кръстова Гора след тях се нареждат връх Свобода, Юндола и Рибново

от Turmans » 11 Мар 2013, 16:23
Предлагам да забравим какво се е писало в другите теми и да се концентрираме на тази.
И аз съм готов да помогна за подготовката с каквото е необходимо. Мога да разпечатам картоните,например.
Лазаре, пишеш че трасето вече е одобрено. От французите ли? Това значи ли че сме готови за опенранъра.

от Randonneur » 11 Мар 2013, 18:54
В момента правя /или по-скоро не правя заради други ангажименти - включително и писане по форуми / - превод и дизайн на картона, който трябва да бъде одобрен. С дизайна на номерата за велосипеда ще бъде по-лесно /тук номерата са задължителни/. Тези проекти не поставям за обсъждане, защото си има задължителни елементи, които трябва да се спазват. Следва описанието на маршрута и определянето на контролите и начина на заверка. Много от контролите ще се заверяват със снимка, но трябва технически това да се изясни как ще става.

Това, което можем да обсъдим сега, е идеята ми да предложим една дата за групово изпълнение на бревета - през юли, както и период през който ще може да се изпълнява като "перманент" - например целият месец юли и първата половина на септември. Тук ще има нужда от помощ от колеги, които са в региона - да се правят 1 или 2 тайни проверки по трасето, ако някой го кара сам.

от pesh » 11 Мар 2013, 19:48
Юли е ОК за мен, стига да не е в края на месеца .

от mlqko s oriz » 11 Мар 2013, 20:41
Предлагам контролите със снимка да са следните:
1) Църквата в центъра на Батак
2) хижа Вихрен
3) табелата на Рибново, която има особен белег
4) хижа Триградски скали
5) билото на прохода Превала, параклиса на билото между село Стойките и Смолян
6) Часовниковата кула в Смилян
7) Кръста и Параклиса над Момчиловци
8) Кръста след връх Свобода.
9) Кръстова гора
Тези контроли са ясно видими, или ако някой се заблуди, всеки от населеното място ще му каже къде са. Всички контроли са на самият маршрут.
Ще сложа снимки след малко на мястото на това изречение да се види какво представляват и да си кажете мнението.... https://plus.google.com/photos/10227698 ... banner=pwa
Снимки: Здравко Христов, Васил Рачев и google
Разполагаме и с пълен снимков материал на цялото трасе...
Контролите разположени по картата http://www.bikemap.net/route/2009990?136303267775025 . Спането и то е ясно, остава само да нагласим старт-финала в Пловдив.

от Randonneur » 11 Мар 2013, 20:56
Е, даже и снимки ще имаме!
Васко, този маршрут трябва да бъде кръстен на твоето име! Нещо като "Супер Васко Рандонне"

от Turmans » 11 Мар 2013, 22:32
Съгласен съм! Как ги измисли и из-импровизира контролите на секундата. Браво Васе!

от mlqko s oriz » 11 Мар 2013, 22:56
Стига ми тази награда, че юнаците ще преминат трасето и ще се наситят на невероятна природа и гледки
Снимките на контролите са публикувани.

от zdravko_sl » 11 Мар 2013, 23:44
Да това е най-хубавия бреветски маршрут правен досега - път мечта, само му липсва и добавка до Белмекен То от тея природни шокове и гледки човек ще забрави умора и ще забрави кой е откъде идва, къде отива Аз съм го минавал на порции за по ден-два и се пренасищам от красива природа, емоции ... и този уникален родопски боров мирис особено след дъжд ... какво да говорим когато се минава всичко наведнъж

от Turmans » 11 Мар 2013, 23:55
Да знаете че на всеки 500 м нагоре идва един час плюс към контролното време. Поне три часа плюс ще ни да де Белмекен. Ама все пак,нека да остане оригиналния маршрут

от zdravko_sl » 12 Мар 2013, 00:14
Да да така е неможе да се иска максимума ... за вбъдеще може да се мине от там вместо през Велинград и Батак, но за сега маршрута си е добре и в този си вид, тъкмо да не става голямо изхвърляне

от pesh » 12 Мар 2013, 15:47
zdravko_sl написа: ... тъкмо да не става голямо изхвърляне
То щото сега не е ...
Маршрута е супер. Който не може да се снима пред х.Вихрен, може да отскочи до върха . През джамджиевия ръб за по-пряко. Разбира се с колелото на гръб.

от zdravko_sl » 12 Мар 2013, 17:40
Още не е късно да се сложи една секретна контрола на Кончето или на Вихрен

от pesh » 11 Юни 2013, 22:03
Лазаре,
Има ли развитие по темата?
Лятотото май чука на вратата и сега ми се струва е най-удобния момент за тоя бревет.
Моля те кажи какво още трябва да се направи за да може да стартираме това лято.

от Randonneur » 12 Юни 2013, 01:21
Понеже стана ясно какво остана да се направи:
1. Описание на старт-финал и контроли;
2. Дизайн на бреветни карти и евентуално номера;
3. Дати,
та нещата опряха най-вече до датите.
Макар че и за точки 1. и 2. се изисква известно време, най-важни са датите.
Едва отшумяла бреветната седмица, правих описанията за Исперих, а сега и за Стара Загора.
След това идва SVS, по който така или иначе от 1 месец текущо се работи.
Седмицата след SVS е Трансданубията, после Софийските бревети /предстои обсъждане на новия маршрут на 200, а по-напред може би една дискусия дали изобщо да го има/, после изкачването на Ботев, после LEL, после MGM.
Първите свободни дати са 7-8 септември.
Идеята ми е преди да се пусне перманента, да го минем 4-5 човека /малкото, които биха били в състояние да го направят.../.
Като пуснем перманента, трябва да измислим начин за контрол. Върти ми се из главата изпращане на снимки от смартфон в движение. Не всеки ще има техническата възможност, но нали се сещате, че от Пловдив нямаме участници, та камо ли някой да го организира и контролира преминаването...
Та това е състоянието на темата.
На бюрото са ми бумагите от 3 месеца и си чакат търпеливо реда...
Преди малко изпратих файловете за разпечатване в Стара Загора, та сега ще мога да пратя резултатите от 600 Исперих и да вкарам в АРБ сайта номерата на последните пристигнали заверки.
Добре е да седна да изчисля малко точки.
Преди да дойдат чужденците за SVS-а, хубаво е да оформя и кача някакво филмче от миналата година - хората си чакат DVD-то...
За филмчето от бреветната седмица не ми се мисли - кадрите от последните 3 издания още събират прах...
А е добре да се направи поне едно кратко рекламно клипче - ако искаме да идват повече хора.
Добре е, че новите организатори по места си поемат малко по малко задълженията и след време ще ми остане само администрирането...
Та какво ще кажете за 7-8 септември - всъщност 6-8 /6-ти е празник/?

от balabana » 12 Юни 2013, 22:52
Pesh., много хубаво че повдигаш темата за Супер карането защото ,то .,,,, си е много яко и си е предизвикателство!!!!Но в последно време изяждм много от времето Лазар във ?????????????? и консултации за подготовката на нашите Бревети. За което благодаря на Лазар че ме търпи!!!!!!!!За това , не е ли по добре да се обмислят нещата за това каране по внимателно .,,,,,!!!!Сиреч да се планува за догодина.Поради следните съображения; че хората които ще имат отношение по това каране да си го плануват във времето и сътветно да се подготвят!!!!!!А пък и 2014 година е предходна за ПБП и колегите, могат да го изсползват като една предварителна подготовка,и съответно да се плануват желаните квалификации за в бъдещеееее време!!!!!!!!!!!!

от Randonneur » 22 Окт 2013, 11:41
Догодина август месец е свободен откъм участия в чужбина.
Предлагам да се заложат в календара датите 16 и 23 за пробно преминаване.
Датите са 2, понеже по регламент SR не е с фиксирани дати, а перманент - от една страна, а от друга в министерството искат твърд график от федерациите /а и за наше удобство при първо провеждане/. Така при разнопосочни мнения на участници ще могат да се ползват и двете дати, като в същото време си запазваме фиксиран периода на провеждане. Който период за Родопите и без това е ограничен в рамките на сухия летен сезон.

от mlqko s oriz » 19 Юли 2014, 18:59
Повдигам темата, за да се започне дискусия. Няколко юнака следейки календара вече дори се готвят за маратона и го коментират.
Да си уточним нещата на време, за да се знае. Ще се състои ли официално маратона, в предвид инцидента, който претърпя Лазар

от Randonneur » 19 Юли 2014, 22:39
Ще го проведем и още как, стига мераклии да има.
Още повече, че по регламент е без поддръжка и с дистанционен контрол. Насърчава се правенето на снимки на определени места, предимно табели на населени места. При тези обстоятелства смелчаците от групата е добре да се движат близо един до друг и да си направят сами резервациите на старт-финала и двете хижи. Също да си носят целия багаж с тях. Нещо подобно на едно 1000 км, което го правихме през 2011 г.
/между другото, за догодина планирам отново едно такова 1000 или защо не 1200? Преди Париж-Брест бреветите с багажа на гърба са особено полезни/

от mlqko s oriz » 20 Юли 2014, 07:21
Чудесно Значи си определяме час на тръгване и се потапяме в приключението Ние резервираме спане и снимаме по трасето. Вземаме касови бележки от ключовите места. Ще се справим!
Няколко въпроси...
Сигурно няма да има Бреветни картони за печати или.... ще се процедира с касови бележки и снимки. Като цяло участниците трябва със всички възможни средства да докажат, че са минали по трасето в точен час .
Този маратон може ли да се счете за квалификация за по ранно записване за PBP?
Аз други въпроси нямам. Набелязваме първата възможна дата през август, ако времето е лошо втората възможна и действаме.
Да сме живи и здрави и снимки ще направим и филмче ще заснемем Поздрави!

от Randonneur » 20 Юли 2014, 10:16
Бреветни картони трябва задължително да има, при това със съвсем различен дизайн, който трябва да бъде одобрен от французите. Това се оказа една от причините за забавянето на признаването на проявата в международен план. Сега поне имам време и за картони и за маршрути, и ако не трябваше вчера отново да отговарям на глупави писма, разпращани към всякакви институции на колеги, които не познават регламентите - може би щях да бъда вече готов.
Ще питам нашия френски отговорник дали този бревет ще служи за ранно записване. По принцип ще се знае със сигурност, когато се публикува регламента на ПБП - най-късно през януари.

от madmartigan » 21 Юли 2014, 12:15
Изглежда японец е врътнал едно супер рандоне тоя уикенд - http://www.strava.com/activities/168721395. Там са особено луди на тема баири.

от zdravko_sl » 22 Юли 2014, 17:30
доста съмнителна ми се струва денивелацията, падат се 6000 метра на 200 км, ако изкачването е равномерно разпределено, а на профила се вижда че първите 100 км се изкачва най-много от 160 до 490 метра

от Randonneur » 27 Юли 2014, 22:59
Имам един съмнителен участък от маршрута - който го е минавал да каже.
Както сме го дали в опънрънъра, след Давидково /485 км/ се отклоняваме от път 8611 през Манастир слизаме в Лъки.
Съответно сега виждам, че колите на Гугъл не са минали по него път, а са останали на 8611 и през Загражден се излиза на пътя за Кръстова гора, без да се минава през Лъки. Вторият вариант излиза с 1 км по-къс, но със стотина метра по-висок.
По-важният въпрос е откъде е по-добро трасето за преминаване, да не се набутаме на някакви кладенци.
Останалата част от трасето е проверена, картоните са готови, остава да изчислим стартовия час.

от mlqko s oriz » 28 Юли 2014, 07:19
Пътя Давидково-Манастир е перфектен и много живописен! http://www.youtube.com/watch?v=ZSw8VgiN-zA
Пътя през Загражден, Планиснко за Кръстова Гора е черен!

от zdravko_sl » 28 Юли 2014, 10:27
Да, Давидково - Манастир е много добър пътя, особено до връх Свобода е чисто нов асфалт и е основната атракция на мероприятието Родопска Мечка ! А през Загражден неможе да се стигне до Кръстова Гора, там гарантирано няма асфалт ! Незнам как ти излиза 100 метра по-висок, при факта че през Загражден максималната височина която се достига е 1400м, а през Свобода е 1815м

от Randonneur » 28 Юли 2014, 21:01
Предложение за контроли и описание на преминаването на маршрута - съгласно изискванията за SR, които са малко по-различни от нормалните бревети.
Донякъде се придържам към първоначалното предложение на Васко, но в по-голяма степен съм застъпил ползването на табели. Това се прави с цел улесняване на "заверката" със снимка в тъмното - ако контролата е през нощта.
https://drive.google.com/file/d/0BywlnO ... sp=sharing
Моля за бърз преглед на описанието и утре да го пускам за одобрение.

от zdravko_sl » 28 Юли 2014, 21:24
всичко изглежда добре, само ми прави впечатление че е 8-бита цвят и цветовете се губят ... може би нарочно така си го направил по някакъв стандарт, не че това е някаква забележка по мероприятието, но все пак ми се наби в очите

от mlqko s oriz » 29 Юли 2014, 13:03
Много точно описание! Така всеки вижда мястото на снимката а вече допълнително, за спомен всеки може да се снима до емблематични места, като затвърди с доказателства успешното преминаване
Само напред

от mlqko s oriz » 29 Юли 2014, 17:09
Ще имали ограничение във времената за достигане на контролните точки за снимка? Или ограничението във времето ще се отнася за цялостното преминаване на маршрута Super Randonnée
Можем да измислим емблема и име, Както беше предложил Лазар по рано.

от zdravko_sl » 29 Юли 2014, 19:57
Както е записано 52 часа мисля, че ще са достатъчни за карането, въпреки баирите средната пак си е висока, защото на слизане се развиват големи скорости. Ако карането беше еднодневно до около 250км, без напъване спокойно може да се направи чисто 21 средна, за 600км да кажем падне до 17-18, това са около 35 часа каране и остават 17 часа максимум отгоре за спане и други истории или за тези, които карат по-бавно Часът на тръгване май най-добре да не е по-късно от 6:00

от wawel » 29 Юли 2014, 20:31
айде да се запиша. Че ми се струва, че нищо не карах тази година.....
Не е баш така, ама четъ и ме сърбят краката. Мисла да се изчанча на макс на 16-ти - малей, кво ви чака.
Шегичка, ей, не си мисля сериозно, че мога и да финиширам. Обаче, що да не се изхрастувам по планините с официален повод.

от Боко » 29 Юли 2014, 23:57
Привет!
От скоро открих тая тръпка - бревета!
Сега ме тресе предстоящия SR Vasko 600 (Триград)!
До сега участието ми през тази година е в:
Шипка 300 - avs - 21.3 km/h
Шипка 200 - avs - 21.6 km/h
Копривщица 300 - 18h 27'
Земенски 200 - 11h 55'
За последните два можех да дам и по-добри времена, но се налагаше да изчаквам
по-бавните колеги.
Миналата година преминах Трънски 200 за 11h.
Та въпроса ми е: при това положение има ли смисъл да се пробвам на този SR Vasko 600?
Не се ли надценявам прекалено?
Дайте мнение, моля! Защото много, ама много ми се иска да го мина!!!
Обещавам да старта да тренирам здраво!
Благодаря предварително!

от madmartigan » 30 Юли 2014, 08:47
За отчитането организаторите планират ли като опция да приемат данни от gps компютър качени в Strava, Garmin Connect или изпращане на самия файл? Ако не сега то в бъдеще?

от zdravko_sl » 30 Юли 2014, 08:52
Боко първото и най-важното нещо, което е нужно за да отидеш на този бревет вече си го изпълнил "Защото много, ама много ми се иска да го мина", разбира се и тренировки с яко катерене на баири биха били от голяма полза, така че си добре дошъл

от Randonneur » 30 Юли 2014, 21:25
Описанието на маршрута е одобрено. Смених предишната версия с изцяло английска.
При мен след конверсията в pdf цветовете не се променят, не съм обработвал файла по някакъв по-специален начин.
https://drive.google.com/file/d/0BywlnO ... sp=sharing
Бреветните карти също са одобрени.
Ще се наложи обаче да изработваме нови номера за велосипедите, французите държат всички участници да карат с техния вариант на номера, които са специално разработени за SR бреветите. Това има донякъде смисъл, след като изискването за заверка на контролите е снимка на точно определено място, с ездача и велосипеда в кадъра, като номера трябва да се вижда също.
Трябва да се внимава снимките да съдържат същите елементи, показани в описанието на маршрута. Абсолютно съм сигурен, че като за първа проява, ще ми изискат снимките - ако не на всички, то на няколко от участниците. Да не да изгори някой....
Така че, снимките /при това пред точно определен обект/ са основно доказателство за преминаване на дистанцията. Някои снимки могат да бъдат заменени от мокър печат и заверка с дата и час.

от Randonneur » 30 Юли 2014, 23:43
mlqko s oriz написа:Ще имали ограничение във времената за достигане на контролните точки за снимка? Или ограничението във времето ще се отнася за цялостното преминаване на маршрута Super Randonnée

Ето бреветните карти в БГ вариант.
На всяка контрола задължително се вписва наименованието и часът на пристигане.
Никъде в Регламента не пише, че на контролите се спазва някакъв час на преминаване, т.е. съблюдава се единствено времето на финала.

от Randonneur » 31 Юли 2014, 00:14
zdravko_sl написа:Както е записано 52 часа мисля, че ще са достатъчни за карането, въпреки баирите средната пак си е висока, защото на слизане се развиват големи скорости. Ако карането беше еднодневно до около 250км, без напъване спокойно може да се направи чисто 21 средна, за 600км да кажем падне до 17-18, това са около 35 часа каране и остават 17 часа максимум отгоре за спане и други истории или за тези, които карат по-бавно Часът на тръгване май най-добре да не е по-късно от 6:00
Направих един примерен разчет, според който излезе като най-оптимален вечерния старт в 21 часа.
За основа на разчета служат 3 фактора:
1. Първите 335 км в общия случай /средно темпо/, ще отнемат 21-22 часа.
2. На спящата контрола е удачно да се пристигне по светло. Независимо, че ще направим някакви резервации, няма кой да ни чака по нощите, че и да ни нахрани. Това не е бревет с поддръжка. Ранното пристигане е важно за безпроблемното настаняване и за една добра вечеря, както и за уговаряне на закуската рано сутринта, не по-късно от 4-5 часа.
3. Втората порция километри /270/ в общия случай ще отнемат 19-20 часа. Ако се тръгне от Триград в 4:00 /с разчет 20 часа каране/ или в 5:00 /с разчет 19 часа каране/, то финалът в рамките на 52 часа е гарантиран - получава се пристигане към полунощ, т.е. с 1 час аванс.
Така, тръгването се пада в петък вечерта - без да спим в хостела, само оставяме там багаж и резервираме евентуално неделна нощувка. Пристигането е в неделя вечерта 23-24 часа. Нощувка и от влака - направо на работа...
Който може да кара бързо и да финишира с 5-6 часа аванс, ще има на Триград следобедна дрямка и ще финишира не по-късно от 18-19 часа /Здравковия разчет/ и ще има време да се прибере откъдето е пристигнал още същия ден.
Това е само предложение, базирано на опита, който показва, че пристигането по късна доба на контроли и на финал не е желателно.
Крайното решение е на участниците.

от Randonneur » 31 Юли 2014, 00:19
В картона има една графа, където се посочва, дали дистанцията ще се премине като ТУРИСТ или като РАНДОНьОР. Изискванията за преминаване като турист са за 80 км на ден. В регламента е записано още, че който тръгне като РАНДОНьОР и завърши извън определеното за това време от 52 часа, му се признава завършване като ТУРИСТ /независимо, че първоначално е било обявено друго/.
Всичко това дава доста голяма свобода за участие на всеки, независимо от възможностите и подготовката.

от zdravko_sl » 31 Юли 2014, 08:51
Да, съгласен съм с Лазар за петък в 21:00, наистина звучи много добре разчета за времето. Пада се по изгрев да сме до х.Вихрен, скалите ще са много красиви тогава, а и баира ще сме го качили в хладинката Ще се получи едно дежа-ву отпреди 2 години когато с Васко пак сутринта по изгрев потеглихме от х.Бъндерица по същия път към Триград (с малката разлика че се бяхме отбили до Лещен и Ковачевица).

от Randonneur » 31 Юли 2014, 10:30
Това за катеренето към Вихрен по хладинката и аз си го помислих. Също и това, че по-"баналния" участък Пещера-Батак-Якоруда ще се премине през нощта, след което почти няма да има нощно каране. От една страна си запазваме дневната светлина за гледките в Пирин и сърцето на Родопите, от друга правим нощно каране докато сме свежи, а "точката на утрепване" ще наближаваме карайки по светло.
При това положение ще добавя и табелата на Батак като алтернатива за снимка, защото търсенето на църквата през нощта може да ни забави. Макар че ако е осветена сградата, снимка пред църквата би станала много ефектна.
Излизането от Пловдив късно вечерта ще е бързо и безпроблемно. Както и влизането в неделя - горе-долу по същото време /за общия случай/.
Стартовият час може да мръдне малко според това кой как ще пристига на старта след работния ден.
Мястото на старта е добро за пристигащите с влак или автобус.
За кола обаче нямам идея къде може в Пловдив да се остави колата за 2 дни.
Някой местен ако знае да каже.

от Randonneur » 31 Юли 2014, 15:31
формуляр за записване:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... HR0E#gid=0
Таксата още е в процес на изчисление. Френската заверка е 3 евро. Досега тези заверки се плащаха от БФТ. На всички. Поне до края на сезона ще е така, което означава такса не по-висока от 5 лв за това първо издание, дори и номерата за велосипедите да пристигнат от Франция.

от Randonneur » 31 Юли 2014, 19:53
Според последно уточнение, първите записали се /с платена такса/ ще получат оригинални номера за рамката от Франция. Когато се изчерпат френските, ще правим наши. Таксата остава 5 лв. Дано да няма някоя изненада.
Едно от все още неуточнените неща е дизайнът на медалите и тяхната цена. Не вярвам цената да е много по-различна от досегашните бреветни медали. Във всеки случай може да пишем в картона, че искаме медал - предполагам като ги измислят, ще ни пратят. Така че който изкара това Супер Рандоне, ще има шанса да е между първите, получили тези нови медали.

от Randonneur » 31 Юли 2014, 20:00
Вече му дадох работно заглавие "Три планини", че трябваше да се действа бързо заради описанието на маршрута.
На български може да измислим някаква вариация, като "три-планински бревет" например.
Наименованието "Три планини" може да се тълкува двояко: с включване на Рила, макар че само минаваме покрай нея, или без да я включим, в смисъл, че първо прекосяваме Родопите, после се качваме в Пирин, накрая прецапваме още веднаж през Родопите.

от Randonneur » 31 Юли 2014, 20:09
mlqko s oriz написа: Този маратон може ли да се счете за квалификация за по ранно записване за PBP?
Отговорът е, че не може. Обяснението е, че този бревет не е като другите. Изпълнява се по различен регламент и носи различен дух. Така че значението му си остава основно за наградата "Рандоньор 10000", както и за удовлетворението, че си завършил един уникален пробег.

от wawel » 31 Юли 2014, 21:25
Та въпроса ми е: при това положение има ли смисъл да се пробвам на този SR Vasko 600?
Не се ли надценявам прекалено?
Дайте мнение, моля! Защото много, ама много ми се иска да го мина!!!
тресеше ме ентусиазъм и го ползвах за нещо градивно. Минах част от маршрута. дневно, нощно и дъждовно.
Боко, дори мойта "закалена" психика изпитваше колебания близо да паника високо в планината нощем. Съвет: ако не караш с някой постоянно или не правиш планове да скипнеш нощното - почивай. Привидяха ми се неща, много нещо написах..... и сега пиша бясно. ама нема нищо свързано с абстракта, красотата или духъ, което да Ви постна. страхови брътвежи на изтищена психика. нищо, и така се преодоляват. А какво стана като ме "вална" - малей. комарите от целата планиа си устроиха пикник в моя чест. един ме ухапа гочоно под окото, гадтта! НЕПРОСТИМО И БЕЗНАКАЗАНО.
Ако ше е дъждовно, ше има и комари, да си знаете.
от mlqko s oriz » 31 Юли 2014, 23:04
Срещу комари, решението е "Репелент"
Иначе за купона: най-важното е велосипеда да има леки предавки. Така на яките баири си пускаш леката предавка и със 10-11км/h си изкачваме баира без особени усилия. Трябва да се кара с нормално темпо. Винаги с една предавка по-леко от възможностите на човека. Трябва да се хапва редовно и правилната храна. Глезотийките като сладоледец, натурален сок са добре дошли Нищо страшно няма като цяло в маршрута. Франсетата са го измисли ли добре! Отношението километри, денивелация, време за изминаване също е добре измислено. Има време за всичко.
Само трябва да си пожелаем хубаво време и успешно участие на всички мераклии

от Боко » 01 Авг 2014, 14:20
Този час на старта - 21:00 и на мен ми се струва по-сполучлив.
Наистина при това разпределение на времето ще има възможност за наслаждение на повече пейзажи . . .
Спасе, всичко това е част от тръпката! Основния проблем ще е разпределението на силите по трасето.
И ако спазвам съветите на Васето - ще се радвам на добро постижение?

от wawel » 07 Авг 2014, 18:45
Лазаре,
моля да изчислиш кога затваря контролата на финала за туристите. При старт в 21.00 часа.

от Randonneur » 07 Авг 2014, 21:06
Туристите трябва да изминават според регламента поне по 80 км в последователни дни, което за 600 км прави 7 дни и половина.
Ако се тръгне с групата в петък 21 часа, след 1 седмица и 12 часа очакваме туристите /следващата събота 9 сутринта/
от Randonneur » 07 Авг 2014, 21:23
Старт-финала: Хайкърс хостел, ул. Съборна №53
http://www.booking.com/hotel/bg/hikers- ... ight_room=

от Randonneur » 07 Авг 2014, 21:35
Последни новини:
1. На старта, може би и на финала, а не е изключено някъде по трасето контрол да осъществят колеги от "Крива спица"
2. Картони, номера за велосипедите и описание на маршрута ще се раздават на старта от Здравко.
3. Места за 14 участника са резервирани в хижа "Триградски скали". Допълнителни резервации ще се правят до понеделник.
4. Картони и номера за велосипедите се печатат за 20 участника. Очакваме още записване от Спас и от колега от Гърция.
5. Картони и номера за велосипедите ще се правят срещу заявки и платена такса, направени до понеделник.
6. На изхода на Смолян посока Смилян много често има проверки на гранична полиция. Носете личните си карти.

от Боко » 08 Авг 2014, 08:55
Докато разучавах трасето, направих следните тракове:
- изкачването до хижа Вихрен:
http://www.bikemap.net/bg/route/2729112-bansko_vihren/
- етапа Места - Рибново:
http://www.bikemap.net/bg/route/2733156-mesta_ribnovo/
- етапа Настан - Стойките:
http://www.bikemap.net/bg/route/2736672 ... _stojkite/
- етапа Оряховец - Кръстова гора:
http://www.bikemap.net/bg/route/2735332 ... tova_gora/
от zdravko_sl » 08 Авг 2014, 09:01
Баири ще има за всички, отсечката Оряховец - Кръстова Гора е най-хубавата - за десерт

от Randonneur » 13 Авг 2014, 23:16
Очертават се динамични атмосферни условия.
От Пловдив ще се тръгне на 30С.
За цялата нощ до Банско не се очертава температурата да падне под 20С.
След спускането от хижа Вихрен, между Банско и Доспат ще е най-горещо, но прогнозата е да не надхвърли 27-28С. По-бавните може и да ги застигне 30-31 С преди да се навлезе в Родопите.
За неделя се очертава рязка промяна в района на Смолян - минимални 11, максимални - 21! Вероятност за дъжд - 80%, за гръмотевична буря - 50.
Нека се има предвид при избор на екипировката!
Родопите са непредсказуеми, дори и през лятото.

от Randonneur » 13 Авг 2014, 23:32
Относно описанието на маршрута:
Към контрола 2 - Батак е добавена възможност за снимка на табелата на града, избор за онези, които не са сигурни дали ще стане в тъмното снимката през църквата.
Табелата на контрола 5 - Осеново, не е по посока на движението. Да не стане объркване и губене на време. За да се получи коректна снимка, трябва да се мине по моста на завоя и да се снима пред табелата - обратно на нашето движение.
На контрола 7 - Триград, също има възможност за алтернативна снимка пред табелата за Триград, която се намира малко след разклона за хижата. Това също се прави с цел - по-добра снимка, ако се закъснее и се пристигне по тъмно.
Последен съвет - движете се на групи, поне по двама, по трима. Пробегът е без всякаква поддръжка!
Успех на участниците! Забавлявайте се пълноценно! След финала може да направим конкурс за най-добра снимка.

от mlqko s oriz » 14 Авг 2014, 15:20
Успех юнаци, нека природата бъде с вас и да ви дава сили

от zdravko_sl » 14 Авг 2014, 21:55
Не забравяйте да си носите химикал, за да можете да си вписвате часа на пристигане на всяка контрола

от Randonneur » 16 Авг 2014, 01:57
В 21:00 часа от Стария Пловдив потеглиха 16 смелчака по първоначално обявения маршрут: http://www.openrunner.com/index.php?id=2267086. Един от тях - гост от Гърция - за пръв път кара бревет в България. Един от българите за пръв път участва в бревет. Повечето от останалите са с богат опит в бревети у нас и от чужбина. Към 1:30 всички са преминали първа контрола - Батак. Следващата контрола е Якоруда.

от mlqko s oriz » 16 Авг 2014, 06:52
Пресни новини: към 06:30-06:40 първите юнаци са стигнали хижа Вихрен колоната за сега се води от Гърка и Здравко. Давайте момчета, слънцето изгря, предстои панорамното изкачване към Рибново
от Randonneur » 16 Авг 2014, 11:45
До 11 часа всички са спуснали от х. Вихрен към Банско и са се насочили към Рибново - с изключение на Спас, който е по-назад, но все още се движи в категория "Рандоньор".
На това място Крум се отказва поради болка в коляното - ще се видим на есенните бревети.

от mlqko s oriz » 16 Авг 2014, 14:14
Във 12:45: Здравко, Цанко, Иван, Никсана и Камен са достигнали Гърмен, обядват под сянката на едно дърво и се подготвят за предстоящият не толкова стръмен баир. Било доста топло. По-рано, на изкачването към Рибново, Димитър Мирчев къса жило на задните скорости. Здравко носи резервно и му помага, след като слагат жилото се оказва, че е късо и едва едва закрепят положението. Понеже няма гаранция, че това едва едва хващане ще удържи до края, Димитър е тръгнал към Гоце Делчев, да търси майстор.
Колоната за сега се води от Петър Косев.
Само напред момчета

от mlqko s oriz » 16 Авг 2014, 20:33
Около 18:00, 7 юнака са достигнали Триград. Добре са юнаците, изминатите километри и денивелация, се чувстват все повече. Метеорологията била добре. Сега ще починат и ще се подкрепят в хижата След заслуженият сън, някои от пристигналите мислят да тръгват в 03:00, други в 04:00.
Гърка също се чувствал добре и за сега всичко много му харесвало.
Успех юнаци! Сутринта след почивката ще е трудничко вработването, но вие не сте случайни и ще се справите. Само напред
от mlqko s oriz » 16 Авг 2014, 21:17
Последни новини от планинското изпитание на духа
Първи в хижа Триградски Скали е пристигнал Пеш във 17:30. След като се подкрепил, легнал и си нагласил часовника за 3 часа сън. Но организма му е изпреварил заплануваното време, и след 2 часа сън е станал и е тръгнал към престоящото по трасето. Очаква го нощно преминаване през Стойките, Смолян,Смилян, Момчиловци...
Димитър Мирчев, който в сутрешните часове скъса жило на баира към Рибново, успешно е стигнал заплануваната цел Гоце Делчев. Там от пазара си купил нужните неща, след това му се наложило да търси на друго място майстор. Открил такъв човек и от ремонтирали проблема. Събрали му се към 40км допълнително. По трасето се засякъл със Николай Сурчев и заедно достигат Триград!
Сутринта във 03:00 по трасето продължават с групов старт Здравко, Камен, Сурчев, Никсана, Мирчев, Гърка, Ванката. Цанко е легнал малко по-рано от другите, като е казал, че ще тръгва във 03:30. Сигурно на сутринта ще го събудят да се присъедини към тях.
Днес около Доспат е било 41 градуса юнака Грък в биографията си имал карания без сън по 63-64 часа
За Втората половина от групата нямам информация. Само напред!
Следващото включване от мен ще е към 05:30 сутринта.

от balabana » 16 Авг 2014, 22:25
Мляко благодарим за инфото , стискам палци на всички за успешно и безавариино завършване!!!!! И много поздрави от Немско на всички...!!!

от Randonneur » 16 Авг 2014, 22:26
Според хижарката, четирима от пристигналите към 18 часа са си направили снимки и са се врътнали без да влязат в хижата. Не знам кои са и как мислят да карат втора нощ поред? Според Васко, това са юнаците, отишли до Триград за провизии. Сигурно такъв е случаят, Малко вероятно ми се струва някой да тръгне на второ нощно - при това из Родопите и при такава прогноза. Не че не може, но какъв е смисълът?
Супер рандонето не е състезание и не се извършва класиране
Към 19:30 Спас се отказва на Огняново поради техническа повреда и се връща в София.

от mlqko s oriz » 17 Авг 2014, 04:36
04:30 така наречената първа основна група, която пристигна вчера в Триград, сега е на път към Широка Лъка. Времето било топло, чувстват се добре Очертава се да посрещнат изгрева на билото преди Смолян Давайте юнаци

от wawel » 17 Авг 2014, 10:55
Катеря си Пирин.
И попадам на вдъхновяваща ситуация. Започвам я малко по-отдалеко защото...... ще Ви стане ясно защо.
Задминавам червен ГОЛФ, който пъпли с 5к. Почувствах се направо като на Майка - майка му, според модерната терминолагия налагана ос СС. След няколко завоя Голфа се изстрелва със 100 и се виждат ясно ефектите от 10 годишна злоупотреба с автомобила. Умореното сърце на стареца напира под капака, а ауспуха направо пуска димна завеса. Почти спирам, да се разнасе мътилката, две глътки чист въздух и Голфа спира и той. След което си викам - дали пък нема да станеме на кълбета?!?!?!
Изравнявам се с водача и се почва:
- Баце да няма пробелм с автомобила.
- А, не бе, кучето разхождам.
И ми сочи застинала фигура на породисто гонче, лежащо с изплезен език на отсрещния бряг. След което, и аз изплезих език.
-Ъ?
-Ще го качвам почти до края на скиорския път, то си знае. Сега го чакам, че е спряло за почивка, но след малко ще се изюркаме нагоре.
Велика сила е мързела!!!! Убеждавам се, че ако в този живот ти е писано да изтеглиш късата клечка, няма никакво значение дали ще се появиш като човек, облак, цвете, куче или Голф! Вземете кучето: добро семейство, безкрайни разкази на баща му за ловни забавления, обилни трапези и високо обществано положение. Обаче, те ВЗИМАТ един ден, уж за по добро и.....
Надявам се поне, че му осигуряват обилно похапване, ловни излети и безкраен секс. При тези "разходки", дори и подгонени врабчета, съревноваващи се в дисциплината "скоростна издържливост" нямат никакъв шанс. Стопанина му сигурно си дава ясна сметка, че лова и секса са му единстванета застраховка срещу злополука. Ако аз тичах така по пресечен терен, в главата ми неизменно щеше да има планове как си карам Голфа и подвиквам на тичащия след мен тюфлек: ШНЕЛ,ШНЕЛ,ШНЕЛ..... вундербааааааа. Този план, естествено, е твърде трудно осъществим. Но има доооста по-лесни. Като например да те забравят в спалнята и да прегризеш гърлото на голфаджията, като символ на отмъщението и тържество на справедливостта.
Изглежда невероятно, но в цялата тази садо-мазо сцена, най-късата клечка е извадена от ГОЛФА! Вместо отдавна да е /съвсем заслужено/разглобен на части и рециклиран, си играе на прибежки, припълзявания и разходка на куче.......... ъъъъъъъъъъъъъъ, чудех се дали "всеки ден" или "доста често" да напиша. И не ми се изяснява. Доста често.

от pinocio » 17 Авг 2014, 11:55
Ловен сезон Спасе, ловен сезон.Как си след рондинето? Какво се случи? С интерес следим репортажите на Мляко-нюз:-)

от wawel » 17 Авг 2014, 12:16
спускам Огняново. Минавам на по-равното, превключвам на малка плоча ииии - край.
Поглеждам курбела. уплътненията от ляво и от дясно ги няма /как не се усетих при падането им, незнам/. Оста играе ляво дясно и направо разбива лагери. Не може да се превключва нормално малка-голяма плоча, тъй като веригата не застава точно в позиция. При избрана предавка, също веригата танцува. А закрепването на винтовете на курбела - наред. След което, обявих тотална щета и край на карането. Така далеч не може да се стигне. А уж водя скота на сервиз преди всеки бревет. Ама и оттам не са виновни, как да знаят, че ще се случи.

от pinocio » 17 Авг 2014, 14:28
Случва се и на най-добрите, но важното е,че имаше куража да се впуснеш в това предизвикателство. Оправяи "железния кон" и на следващия бревет живи и здрави да сме заедно.

от mlqko s oriz » 17 Авг 2014, 16:02
Във 12:00 Здравко, Никсъна и Гърка бяха на Давидково, предстоеше им изкачване на "връх Свобода", след което ги чака и Кръстова Гора. Времето се е влошило и някъде по пътя за Давидково ги е стигнало порой и ги е окъпал. Във Давидково доколкото разбрах, се бе стабилизирало времето, юнаците се надяват до края да минават между капките, а дано
Като се има в предвид по ранното тръгване на Пеш за нощното каране, ще трябва да се движи долу горе 5-6 часа пред тях....

от mlqko s oriz » 17 Авг 2014, 17:27
Новини от последните минути...
На Юнаците в момента не им никак лесно....
За жалост времето отново се е влошило и от Давидково до връх Свобода е валяло непрекъснато порой, гръмотевици и мъгла по билото. Засилен трафик на МПС-та на това изкачване, поради някакъв събор около върха. На спускането към Лъки, гумичките на спирачките се износвали доста бързо. На Гърка едната капла нещо взела да се разваля. Мокри и кални юнаците започнали да изкачват Кръстова Гора. Камен останал да хапва в Лъки. На изкачването към Кръстова Гора имало човек, който продавал сладка от горски плодове. Човека споделил, че преди час един юнак е стоял при него час, час и нещо докато спре дъжда. Това е бил Пеш. Преди няколко минути, около 17:20, Здравко, Никсъна и Гърка превзеха последната яка височина- Кръстова Гора. Камен е някъде зад тях. Пеш е на около 2,5 часа пред тях.
На Юнаците в момента не им лесно.... със сигурност се ръсят благословии и заклинания срещу съпътстващото в последните километри. Като цяло всички юнаци би трябвало да са във отсечката Давидково-Свобода-Кръстова Гора-Пловдив.....
Дано всички имат сили и време за Кръстова Гора

от батето » 17 Авг 2014, 18:43
Тази година какви бяха тези аномалии,какъв анти късмет.Вчера 40 градусови жеги,днес леден дъжд.като гледам как вали в Бургас,представям си в Родопите.Супер Рондонето,което само по себе си е по трудно от СВС-то се оказа направо кошмар с тоя валеж.Дано всички финишират нормално.По добре да изчакат да се стабилизира времето.

от mlqko s oriz » 17 Авг 2014, 18:50
Последни новини
Велосипедите на юнаците са насъбрали доста пръст и мръсотия от родопските пътища. От дъжда не са останали сухи и най-подготвените юнаци от към екипировка.
При спускането от Кръстова Гора, на Гърка се износват спирачките Никсана сваля своите предни спирачки, не само гумичките ами целите спирачки и ги слагат като задни на Гърка
На спускането срещат Цанко и Иван Костадинов да изкачват Кръстова Гора. Във Борово срещат Камен, който е пръснал гума.. закрепят положението с връзването на торбички около гумата, Камен продължава към върха.
Здравко, Никсъна и Гърка, първият със изтъркани спирачки, вторият и третият само със задна, за спрели накъде на разклона за Лъки, подкрепят се със сладка от Боровинки, Смокини, Кебапчета и хляб, през това време слънцето се показва Сега тръгват към Югово, Асеновград и финала Пловдив. Не са срещали другите юнаци по припокриващата се отсечка.
Ако трябва да обобщим... в момента по трасето има Слънце, има и хапване, дано това да се окаже в плюс за всички

от mlqko s oriz » 17 Авг 2014, 21:13
Около 21:00 Здравко, Никсъна и Гърка са финиширали успешно
На път за Югово са срещнали Николай Сурчев и Димитър Мирчев, вече би трябвало, двамата юнака да са покорили Кръстова Гора.
Около Югово юнаците са настигнали Пламен, който е изтървал разклона и тръгнал направо към Асеновград. След като му казват, че е пропуснал разклона, юнака се връща към баира.
Във 01:00 затваря контролното време....
Стискаме палци да завършат всички

от pesh » 17 Авг 2014, 21:42
Васко, благодаря ти за чудесния маршрут!!
Имаше места, през които минах за първи път. Най-много ми хареса участъка Момчиловци вр. Свобода.
Идентично време като това, което описват момчетата. Мен ме настигна в участъка Свобода-Кр. гора.
Аз финиширах в 18:30.

от Randonneur » 18 Авг 2014, 00:18
Браво, герои сте!
Никсъна явно ще отнесе бонуса за феърплей!
За следващите супер рандонета ще подготвим списък с препоръчителна екипировка и ще включим резервните гумички за спирачки към нея.
Васко информира за първите, аз да кажа да последните, по-точно за нови отказали се: Балански /здравословни причини/ и Адриан.

от Randonneur » 18 Авг 2014, 18:41
За любителите на статистиката: от 18 записани, 2 не се регистрираха и не стартираха, 4 не завършиха.
12 са първите българи, които финишират успешно на този нов не само за България бревет.
Резултатите с предварителни и приблизителни времена са въведени в таблицата за записване:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... HR0E#gid=0
След обработка на картоните и снимките, ще се публикуват официалните резултати. Може да отнеме време, защото като за първи път е много вероятно французите от ACP да поискат да инспектират няколко или всички картони и снимки.

от niksun » 18 Авг 2014, 20:10
Привет от мен!Нека споделя и аз малко впечатления относно рандонето.Маршрута е трепач !Откъм гледки,настилка(е не навсякъде ) и височини.Малка част от него бях минавал с велосипед,другата -с автомобил.Дори и като най-добре подготвен откъм екипировка(багажник+велосипед около 17кг),спускането към Лъки беше смразяващо.Наложи се да давам ветровка и ръкави на Костас(гърчето,) при спусканията в ранните часове от Триград и след това към Лъки.Младежа беше тръгнал само с една светлоотразителна жилетка!За спирачките си бях научил урока от СВС 2013 и затова тръгнах с чисто нови.Бих го карал отново,ноооо..... при благоприятна метеорология през всичките дни Поздрави на всички успешно завършили!До нови срещи

от Боко » 18 Авг 2014, 22:27
Привет и от мен!
Нямам думи - ето електронна информация!
http://1drv.ms/1uOs3U5
Догодина пак!!! (Y)
Благодарности за организаторите!

от zdravko_sl » 19 Авг 2014, 09:23
Аз лично бях минавал 95% от маршрута, само без отбивката от билото над Смолян до Смилян, но въпреки това ми беше интересно да си припомня баирите и гледките в Родопите и Пирин От началото до края карахме заедно с Николай и гърка (след Пещера), като от време на време към нас се прикачваха или разкачваха други участници Искам специално да похваля Иван Костадинов и гърка, които много яко грабеха на баирите Аз също предлагам Николай за феърплей, не само че беше донор на спирачки, но и на няколко пъти услужи с ветровка и ръкави на гърка. Добре че колелото на гърка оцеля, че предната му главина се беше развила и каплата се кривеше наляво надясно, а гумените уплътнения на командите се бяха разкъсали и се виждаха вътрешностите им Ако не беше тоя гаден пороен дъжд с гръмотевици и вятър около връх Свобода можеше да е много по-добре ... Другите истории в общи линии Васко ги е написал, след като го снабдявахме по телефона с прясна информация Живот и здраве другата година пак, а може леко да поизменим маршрута и да добавим икачването от Сестримо към Белмекен, за да се види и красотата на Рила, защото заглавието на бревета е "Три планини", а Юндола е някъде между Рила и Родопи и в този случай Рила не е добре представена

от батето » 19 Авг 2014, 10:31
Браво на рондоньорите(бързите),но щеще да е интересно ако има и туристи.Чудно ми е защо никой не се "преквалифицира" като турист,да спи една вечер и да продължи да се "забавлява".То струва ли си да пътуваш до там,да караш един ден и........ край на приключението .Очакваме по подробни репортажи в стил пътепис,за да се поучим от Вашия опит и да се мотивираме и ние ,четящите този форум (пък и не само) да минем по трасето.

от mlqko s oriz » 19 Авг 2014, 13:36
Поздравления на всички юнаци за проявеният силен дух
Поздравявам Здравко, който тази година вече има успешна серия Бревети от 200км; 300км; 400км и 600км на 300 духа силен вятър, валя ги сняг и дъжд през март месец. На 400 ги валя постоянно пороен дъжд, сега и на 600 отново изпитание
Браво на всички маратонци

от zdravko_sl » 19 Авг 2014, 13:45
Верно, без да се усетя май така стана работата, мерси мерси Живот и здраве да измислим едно 1000 с 20 000 денивелация, че да направя и дистанция 1000 км, отсега се записвам за него, май ще сме първите в света ако го направим

от Randonneur » 19 Авг 2014, 14:56
zdravko_sl написа: Живот и здраве другата година пак, а може леко да поизменим маршрута и да добавим икачването от Сестримо към Белмекен, за да се види и красотата на Рила, защото заглавието на бревета е "Три планини", а Юндола е някъде между Рила и Родопи и в този случай Рила не е добре представена
А може би да включим врътка до Белица? Всъщност, приемат се всякакви предложения. Най-ценно, разбира се, е мнението на участниците. Предлагайки нов участък, те най-добре могат да преценят на мястото на коя врътка от стария маршрут да стане това. С тези няколко отивания-връщания, маршрутът е много гъвкав за промени. Макар че хижа Вихрен няма как да пипаме, също и Триград /мисля че сме доволни от посрещането там/. Остават Смилян и Кръстова гора. Да припомня, че по регламент дължината на трасето не трябва да надхвърля 615 км.
На височина граници няма! Само ще слагаме по 1 час на 500 м.!

от balabana » 19 Авг 2014, 20:53
Поздравления на всички завършили.,,,!!!!!! Чест и почитания,този дебют на 600 км. със тази денивилация дълго ще се помни и ще се коментира .,,,, и ще мотивира много колеги да преодолеят страха ,да се подготвят и да го направят!!!!!! Каски долууууууу!!!!!
И така ,специални поздравления поздравления за Петър Косев /Pesh/ за супер рандениор 10 000 ако не ме лъжат сметките .Тои си има от всичко по две + флеш и ПБП !!!!!!!!!!
Ииииии да почерпи.,,,,,!!!!!,ако греша Аз ще почерпя като се прибера!!!!!
p.s. Лазаре ще те помоля за справка.,за което ти благодаря предварително!!!!!!

от Randonneur » 19 Авг 2014, 23:17
И без да проверявам специално си спомням, че още миналата година на Пеш му липсваше само този пробег, за да стане първият българин - Рандоньор 10000. Така че тази година може да се кандидатства за наградата, а на всички завършили супер рандонето тази година, догодина ако завършат Париж-Брест-Париж, също имат голям шанс, т.к. останалите изискуеми пробези могат да си ги направят в БГ.
Апропо, да мислим за догодина къде да е сборния финал на отборния флеш!

от zdravko_sl » 20 Авг 2014, 10:14
малко снимки и от мен, за закуска
https://plus.google.com/photos/11637643 ... _uTa2Jroew

от pesh » 20 Авг 2014, 22:10
balabana написа:Ииииии да почерпи.,,,,,!!!!!
Ще почерпя разбира се . Когато мисля за тази награда винаги се сещам за флеша 2011!!! Ако не бяха Остриетата (Митака, Рости и Ванката) и поканата им да карам с тях, нямаше да се класирам нито за Р5000 нито за Р10000.

от Боко » 25 Авг 2014, 10:24
А случайно някой да е засякъл колко калории са разходвани за преодоляването на тез ми ти 11 км височини?
Знам, че е за всеки е различно и строго индивидуално, но все пак - ориентировъчно . . .
Ще ми е интересно да се погледне колко power е нужно за това . . .

от Randonneur » 06 Сеп 2014, 00:36
Поздравления още веднъж за дръзналите да преминат това желязно трасе, а също и за финиширалите успешно.
Прегледах картоните и изпратените снимки.
Липсва само картона на Пеш, а в тези на Камен и Иван данните не са пълни и трябва да огледаме какво може да се направи, за да са редовни - може би на Закриването на 20-ти.
Пълни комплекти от снимки на контролите съм получил от 4 участника. Преглеждайки чудесните кадри на Боко, видях, че той се е снимал на всички контроли и съответно го броим за петия изряден участник.
Очаквам поне до Закриването и останалите 7 участника да ми пратят снимки от всички контроли - от 1 до 12.
Така ще мога да изпратя всички заедно за получаване на потвърдителни номера.
Текущото състояние на отчетите на участниците са публикувани във формуляра за записване:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiwlnOEPPleEdEZEQ0hHRWNqbklkY2E2YUdUcmtHR0E#gid=0
За френска заверка са нужни снимки от всичките 12 контроли. Ако дори и една снимка липсва, няма как да се получи заверка.
Точки ще има за всички завършили - дори без френска заверка, защото знам, че всички завършили са преминали по трасето, но няма как да убедя французите в това, ако липсва снимка от някоя контрола.
Благодарност още веднъж на Васко за съдействието при сглобяването на маршрута. За част от маршрута помогна и Адриан. Информацията за състоянието на настилката е от съществено значение. Нека всички нови предложения да са с проиграни трасета. Много е трудно да се измисли подобно балансиран маршрут, но ако се стигне до достатъчно различен и годен вариант, няма проблем да се правят и двата. Все ще има някой, който да не е минавал стария /поради една или друга причина /, а също и желаещи да преминат и по двата в един сезон...

от Randonneur » 26 Сеп 2014, 02:30
Има заявка от Пламен за второ преминаване по маршрута.
Заявката е за 23-ти октомври - четвъртък и е подадена съгласно регламента: 1 месец по-рано.
Предложението за старт-финал - хижа Вихрен - все още се обмисля.
Ако има и други желаещи, могат да се присъединят към него, макар и по-късно, т.к. датата така или иначе е дадена.

от Randonneur » 30 Сеп 2014, 17:39
Отговорникът за тази проява от френска страна все още отсъства, но се чухме и е изяснен статутът на опитващите за втори път покоряване на тази дистанция - по този маршрут. Освен Пламен, желание за повторен опит са изразили Адриан и Балански, но не е ясно, дали те ще стартират заедно с Пламен. Няма да се изисква заплащане на нова такса при спазване на същия маршрут и ползване на старото описание и табелката за велосипеда, предоставени при първия опит.
SVS & BWN Organizer, RAAM'2010 Crew, RAAM'2011 Team; BMB'2000; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Transdanubie 2013; MGM'2013; 1001Miglia'08,12,16; Al-Andalus 2018; PBP'03,07,11,15,19; 15xSVS 2001-2021; 31(!)х1200+ Finisher

Потребителски аватар
Автор на темата
Randonneur
Мъдрец
Мъдрец

Мнениеот Randonneur » 29 юли 2015, 12:57

Маршрутът остава същия. Единствено за нов старт-финал може да се помисли, защото имаше оплаквания от предишния.
В гр. Пловдив ще е трудно за намиране на нещо по-подходящо, но ако има предложения - ще се обсъдят.
Другият вариант е да се стартира от някоя хижа край Пловдив - например х. Здравец?
Мнения по въпроса?
:smilies0417:

Потребителски аватар
niksun
Прохождащ
Прохождащ
Теми: 0

Мнениеот niksun » 07 авг 2015, 09:46

Малко полезно инфо:отсечката Юндола-Якоруда е новоасфалтирана :smilies1611:
1200+км SVS 2013;SR'2014; 1 x International 1200+км Finisher PBP'2015 2019

Потребителски аватар
Боко
Сукалче
Сукалче
Теми: 2

Мнениеот Боко » 16 авг 2015, 22:20

Да! Нов асфалт, но на някои от мостовете трябва да се внимава - не са завършени напълно!

Потребителски аватар
Автор на темата
Randonneur
Мъдрец
Мъдрец

Мнениеот Randonneur » 21 авг 2015, 02:59

Формуляр за записване:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h5SEEOa9iaiY-Ko3XDLaTLF2gRbZhGJVp9NYgtGVmVU/edit#gid=0
Стартовата такса включва: Заверка 6 лв. както и номер за велосипеда /3 лв./

kamenpask
Проплакващ

Мнениеот kamenpask » 21 авг 2015, 12:54

Имам номер от миналата година.Може ли с него да се участва или ще са друг вид? И ще има ли описание на маршрута,каквото е на другите бревети?Щото миналогодишното описание не ставаше за нищо.

Потребителски аватар
Stoycho
Сукалче
Сукалче
Теми: 1

Мнениеот Stoycho » 21 авг 2015, 15:29

Старт Пловдив и маршрут от миналата година ?

Потребителски аватар
Sagan Froome
Прохождащ
Прохождащ
Теми: 1

Мнениеот Sagan Froome » 25 авг 2015, 14:53

Колко часът ще е старта и от къде ?

kamenpask
Проплакващ

Мнениеот kamenpask » 25 авг 2015, 15:29

Понеже смятам да спя след финала, за мене хижа Здравец е добре за старт-финал.Ако трябва да се пусне анкета.
Направих си описание на маршрута,така че въпросът ми за това отпада.Остава въпросът за номерата.

Върни се в “Бревети AUDAX”