Зареждане ...

1000 miglia в Италия, 16 - 22 Август

Колоездачни маратони, бревети, колоездене на дълги разстояния
Автор на темата
zoe
Прохождащ
Прохождащ
Теми: 2

1000 miglia в Италия, 16 - 22 Август

Мнениеот zoe » 27 дек 2015, 17:30

Регистрацията за "1001 miglia" ще отвори 10/01. Кои ще караме в Италия с нас? :)

:smilies1611: :cheers: :smilies1611: :ext_artist: :smilies1611: :smilies1656: :smilies1611: :3sun: :smilies1611:

Потребителски аватар
mlqko s oriz
Чирак в занаята
Чирак в занаята
Теми: 6

Re: 1000 miglia в Италия, 16 - 22 Август

Мнениеот mlqko s oriz » 27 дек 2015, 20:22

Да не ми мине котка път, но мисля да повторя това приключение, като знам какво чудо е :bayan:
За целта трябва да се кара редовно и градивно и като настъпи август 2016, да може, да се наслади човек на красива Италия :0788: :smilies1611: Дано да станат нещата и по-често да присъствам във стройните редици на Бреветите. Поздрави :217: :jelenk: :0135: :smilies1287: :bayan:

Потребителски аватар
balark
Забавачница
Забавачница
Теми: 5
Контакти:

Мнениеот balark » 04 яну 2016, 18:36

Не е лошо и хората с опит да разкажат за какво става дума там. Млякото ми разказваше, че било скучно, прекалено равно и все такива. На Зоуи пък и казали, че било като на Супер Рандонето, но не 600, а 1600км.
Аз видях, че половината трасе наистина е равно като тепсия, но после идват баири, на които май по-добре да буташ :))))))

Също така, дайте да се организираме тези дни и който има желание, да се запише, защото местата са малко, а регистрацията е след броени дни. Ние със Зоуи явно ще ходим, Недко също. Може би и други Одесоси.
Портативния - VELOCITY

Потребителски аватар
Randonneur
Гуру
Гуру
Теми: 161

Мнениеот Randonneur » 04 яну 2016, 20:23

balark написа:Не е лошо и хората с опит да разкажат за какво става дума там. Млякото ми разказваше, че било скучно, прекалено равно и все такива. На Зоуи пък и казали, че било като на Супер Рандонето, но не 600, а 1600км.
Аз видях, че половината трасе наистина е равно като тепсия, но после идват баири, на които май по-добре да буташ :))))))

Също така, дайте да се организираме тези дни и който има желание, да се запише, защото местата са малко, а регистрацията е след броени дни. Ние със Зоуи явно ще ходим, Недко също. Може би и други Одесоси.

Няма нито миг скука там!
Първите 400 и последните 200 км са наистина равни. Но не може да е скучно, защото първо се кара цяла нощ, а после става жега. Надвечер започват баирите и цялата денивелация от16000м се побира в междинните 1000 км /между 400 равни в началото и 200 равни в края/. Нещо като SR1000... Проблемът е да се хванат тези междинни планински контроли. Последните 200 км се вземат на един дъх - след мавзолея "Копи" просто летиш, вдъхновен от това свято място!
По-нататък ще споделя още информация. Ще споделя снимки и ако успея - двата филма /от 2008 и 2012 г./
Мисля да направим он-лайн табличка за участниците, подобно на ПБП.
Изображение
SVS & BWN Organizer, RAAM'2010 Crew, RAAM'2011 Team, 29 х 1200+ Finisher
BMB'2000; 13xSVS 2001-2019; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Transdanubie 2013; MGM'2013; PBP'03,07,11,15,19; 1001Miglia'08,12,16; Al-Andalus 2018

Потребителски аватар
GOGATA
Проплакващ
Теми: 0

Мнениеот GOGATA » 04 яну 2016, 22:47

http://www.1001migliaitalia.it/

http://www.1001migliaitalia.it/download ... a_2016.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=d2rLDyt_MXQ

Някои герои във филма са сред нас и носят български имена!

Потребителски аватар
mlqko s oriz
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот mlqko s oriz » 05 яну 2016, 00:58

balark написа:Не е лошо и хората с опит да разкажат за какво става дума там. Млякото ми разказваше, че било скучно, прекалено равно и все такива.....

хииххи сигурно си правиш майтап :0135:
От всички маратони които съм карал, този ми хареса най-много. Заради километрите, баирите, културата, архитектурата и много други. Този маратон ми бе и най-трудният. Ако някой ме попита за този маратон, със сигурност бих разказал много и съм разказвал. Но думата скука, няма да присъства във разказа :bayan:

Потребителски аватар
mlqko s oriz
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот mlqko s oriz » 05 яну 2016, 01:07

Ето един мой коментар писан на 26.08.2012
Поставям го по-долу така, както съм го написал тогава. В нета бях качил и много снимки, но са ми изтрили профила от picasata, понеже от няколко години не съм я ползвал...

Randonneur написа:
.........
http://vbox7.com/play:eaa2adf484

mlqko s oriz написа:
.............
Като чуя тази песен и ми иде да вдигна платната и да се отправя отново към тази приказна страна :rock: :rock: :rock:
Това не бе само маратон а цяло приключение.
В Италия пристигнахме 4-5 дена преди старта с цел климатизация и приспособяване :sun:
Като човек който обича колоезденето, природата и забележителностите ми се наложи да претърпя културен шок :x Не случайно обиколката на Италия била една от големите три :rock: любители колоездачи, профисионалисти и обикновенни хора с колела-са обсъдили цялата страна :x нямам думи....
Първият ден престигнахме в Падуа-град на около 40км западно от Венеция-тук разгледахме града -още от първият ден се натъкнахме на град с невероятна колоездачна инфраструктура -колела навсякъде, паркове, църкви и почиващи хора.Магазините и тем подобни след 18:00 затварят и хората се отдават на почивка и отдих-тишина в града, музика огласява улиците от музиканти, звънтящи звънци те предупреждават, да не ходиш по вело елеите :D :inlove:
Вторият ден от климатизацията бе посветен на обиколка на Венеция :inlove: красота навсякъде, тук няма коли, няма колела-трафика е воден :rock: На прибиране към паркинга -21-22:00 ни се струваше, че бяхме навъртели цял маратон ама пешачката :D
Да уточня, че през дните преди старта бяхме в състав -Ники и Таня от Бургас, Лазар и моя милост от Сливен
третият ден-пристигнахме в град Комо :inlove: -тук посетихме тукашният музей на колоезденето а вечерта вече се качихме на колелата и пообиколихме красивият град, както и езерото на което се намира :inlove: излишно е да казвам, че колоездачите са навсякъде :inlove:
4-ти ден цял ден на колела из красивата северна Италия-страхотни пътища-бях ги гледал само на картинка :D наклони и завои само за ценители, постоянно махаш и поздравяваш преминаващи колоездачи, този ден влязохме и в Швейцария и като цяло навъртяхме към 140км за връботване :rock: маршрута преминаваше покрай много езера, планини, реки-тук Лазар заслужава поздравления за подбирането му :clap: :rock:
На следващият ден денят на събитието :rock: :rock: :rock:
Вече 4-5 дена се наслаждавахме на красотите на тази страна.Досега не бях идвал в Италия и изобщо не бях карал колело извън България.Толкова много се накефих на изминалите дни, че като се сещах, че в деня ще стартираме на най трудният маратон организиран от AUDAX и ми ставаше още по весело.Регистрацията мина успешно, взехме някои подаръци, дадохме интервю, приготвихме колелата-мястото на събитията бе Нервиано-градче до Милано.Стадиона бе окупиран от маратонци от 27 страни :rock: Паста парти, раздумки и неусетно дойде време за старта.Пускаха ни на групички, старта бе нощен-ние стартирахме в 22:00
Първите 30-40км са дрифтене сигурно се минава през 100 кръгови след което започнаха приятни тесни пътища сред зелени полета, царевица и много градчета.Инфрастуктората в Италия е на светлинни години пред нашета-имат лабиринти от пътища.Населените места бяха на гъсто в началото.Село след село-на много малко разстояние едно от друго.Навсякъде е осветено даже сигурно може да се кара и без фар ако не си на маратон :D
Първите 400км са равнинни, както и последните 200.И цялата денивилация се натрупва в 1000км.
До първият баир всички българи се движихме заедно -имаше интересни гонки с китайци и словенци :D деня дойде, започнаха дневните равнинни красоти. в късният следобяд дойде ред на първият баир.
Наклоните на баирите им много често са от порядъка на 10%-не слагат табели защото няма смисъл-то се знае-тези баири не са изключение а правило в Италия- много често катарихме и 15 % няма да се учудя и някой 20 % да сме изкарали-уникални баири, страхотни завои, гледките замайват главата и разсъдъка.като започнаха планинските етапи започнаха и замъците -ооо боже какво нещо, каква красота -ако в България си имаме 100 национални туристически обекта в Италия най малко ще прибавим още две нули зад числото :x Всичко от едно време е запазено-стои си извадено като от някой филм-огромни сгради, крепости стени, църкви и всякакви подобни красяха хълмовете около нас.А маршрута така бе измислен, че минавахме и през доста такива-директно през центровете им -денем и нощем те са уникално красиви.
Контрола след контрола-веселбата и адреналина се покачват-очакванията за по извратен баир и по омайваща гледка ставаха задължителни.Изкачвахме баири които са включвани в обиколката на Италия.Баири които не отпускат за миг наклона-държиш се и въртиш на най леката предавка.
Преминахме през етапи със данни
етап 6=> 74км с 2014 метра денивилация
етап 11 => 75км с 1690 метра денивилация
етап 16=> 74км с 1913 метра денивилация и така нататътк
13 етапа бяха по баирите, 6 по равнинното.
Като ценител на баирите-много ми хареса всичко.
Неравномерното разпределение на етапите-също радваше и изцеждаше :rock:
Първите 4-ри етапа карахме заедно всички българи
Със Пеш изкарахме заедно още към 8 етапа
Останалите се сприятилих с трима Италианци, които ме запознаха с още около 10-тина и до 17 контрола карахме заедно, там се чувствах добре-езика ту разбирам ту не, поне музикалното оформление през нощите караше групата да върти с добро темпо по баирите.На забележителностите спирахме, дори влизахме в замъците покрай които минаваше маршрута-другите минаваха и заминаваха но Италианците си влизаха в замъците и си пиеха кафенцето и хапваха сладоледите та и аз по техният пример.Може да се каже че бяха Италиаснка разновидност на нашите курбанджии :rock: :rock: :rock:
На 17 контрола дойде време за сън-на тази конрола видях, че Лазар вече бе там и спеше, аз придърпах една постелка до него-като се събуди да го чуя и да продължа с него-че ми бе домъчнял родния език :D И така до Финала бяхме двамата с Лазар
Ники и Таня се бяха отказали на половината път-контролата в Помонте-800-ния километър.
Пеш бе някъде назад.
Жегите през тези дни бяха на ниво, но аз без вода не останах нито за миг.След първите километри вече знаех къде обикновено им са чешмите на Италианците и какво представляват.А докато бях в Италианската компания -те знаеха всичко.През дните температурите стигаха 40 без проблем-групова баня по чешмите целите вода и така зора беше от 12 на обяд до 18:00 но със сладоледи-които се различават от нашите и колички и други хубави работи се преодоляваха тези мигове.
В Италия след 18:00 затварят магазините и ресторантите и бензиностанциите-та за нощно каране, човек трябва да се зареди с храна през деня или от контролите.
По контролите имаше храна-като задължително в менюто на всяка беше Паста :rock: :rock: :rock: :rock: Паста Паста Паста :D
Вече на 7-ма конрола мисля не издържах и оставих пастата непипната и си хванах чукалата и чувам отзад дъра дъра-дъра дъра-стваше въпрос-кой си остави пастата, италианците май не обичат някой да не си изяжда пастата :D както и да не ден по късно на една контрола където нямаше безплатна храна а бях доста гладен-по стечения на обстоятелствата си поръчах паста :D и след като се изръсих известна сума пари за това -което преди ден оставих-започнах да оценявам пастата :D и на следващите контроли вече я хапвах с апетит :D
Освен пастата-имаше плодове, шунки, шоколади, сладкиши, чайчета, сладка -като цяло контролите бяха добре снабдени с храна-само на 3 контроли мисля нямаше нищо.
Спането-първото ми бе мисля на 7-ма контрола на върха на един як баир в манастир в стая с двуетажни легла-стаята пълна но и за мен и Пеш имаше място :) Второ спане бе във физкултурен салон на дюшеци.
Третото спане бе за кратко до една бензинсотанция с Италианците :D 4-тото спане пак бе във физкултурен салон както и 5-тото :D
Имах две заспивания на колелото-първото със 30-40км/h завърши със салто в канавката а второто отново в канавката но със 10km/h като круша :D Опита учи-вече знам къде ми е границата на възможностите и къде ми е слабото място-а именно на дългите монотомни спускания.За щастие ми нямаше нищо, само предната капла на колелото леко се поизкриви.Но това не ме спираше да продължавам да спускам със висока скорост и да правим разни спринтчета по баирите.
ОТ досегашният ми опит в маратоните мога да кажа-че това е най якият маршрут който съм карал-баири и забележителности на корем.
Това е в много на кратко за този маратон.Ники и Таня преживяха цял филм, към добрия завършек на който се вкючихме Лазар и аз.
На финала на мратона-грамоти, медали и вечеря , отпразнувахме и рожденния ден на Таня :rock: на Другият ден се озовахме в Помонте-да вземем колелата на Ники и Таня които бяха оставили там при отказването им-това е много дълга история.Та в Помонте изкарахме два дена-по някаква случайност точно тогава местните празнуваха 3-дневен празник на гъбата-нещото като събор-почерпката на празника бе уникална-пържоли, наденици, и всякакви други меса и сладкиши-жив филм :x да видиш такива гозби след като 5 дена си ял паста е нещо велико :D
Луд маршрут за луди хора :D със сигурност пак ще се отиде-Италия е много красива............
за финал поздрави и благодарности на Лазар-благодарение на когото се осъществи това участие в този велик маратон.Човек, който създава незабравими приятни спомени на други е истински човек-каквото и да се каже ще е малко-жив и здрав и само напред към предстоящи незабравими моменти във любимият спорт
Маратоните са голяма работа-карайте ги със здраве и пожелавам на всички маратонци да се докоснат до големите дистанции и извън страната-преживяването и емоциите са велики.
Ще пуснем и снимки- да допринесат поне малко за атмосферата :rock:
Поздрави на всички и само напред-ред е на серията есенни и зимни Бревети в нашата страна -до нови срещи :dance:

Потребителски аватар
mlqko s oriz
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот mlqko s oriz » 05 яну 2016, 01:26

Сега се сещам, че на старта ни дадоха всякакви работи свързани с маршрута, упътвания, карти и други. Аз моите ги забравих в колата и целият маратон го изкарах без карти, без километраж, без никаква електроника :icon_e_biggrin: Освен фара, стопа и един локмен. Ако някой иска мога да ги предоставя за разглеждане. Ще ги донеса на следващите бревети, който има интерес, да ги погледне. Сега като прочетох разказа си от преди 4 години, си се посмях искрено. Купон си е този маратон. Може много много да се разказва и ще разказваме. Поздрави на всички и за Много Години :bayan:

Потребителски аватар
Randonneur
Гуру
Гуру
Теми: 161

Мнениеот Randonneur » 07 яну 2016, 00:26

mlqko s oriz написа:Ето един мой коментар писан на 26.08.2012
Поставям го по-долу така, както съм го написал тогава. В нета бях качил и много снимки, но са ми изтрили профила от picasata, понеже от няколко години не съм я ползвал...

Ето ги снимките, Васко! По време на карането снимаше ти, аз правих видеото. Затова - ако си спомняш - добавих твоите снимки от карането към моя албум. Така че - пазят се все още он-лайн... Не знам дали са всичките, но са много! Не знаех, че в цитираното видео от GOGATA са използвали и наши снимки...
https://picasaweb.google.com/106299188127243489275/2012Italia1001Miglia?authuser=0&feat=directlink
Ето малък спомен от "групата на Шаро"...
Изображение
SVS & BWN Organizer, RAAM'2010 Crew, RAAM'2011 Team, 29 х 1200+ Finisher
BMB'2000; 13xSVS 2001-2019; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Transdanubie 2013; MGM'2013; PBP'03,07,11,15,19; 1001Miglia'08,12,16; Al-Andalus 2018

Потребителски аватар
Боко
Сукалче
Сукалче
Теми: 2

Мнениеот Боко » 08 яну 2016, 21:03

Уникални снимки, ВасЕ! :4cheers:

Върни се в “Бревети AUDAX”