Зареждане ...

100-те национални туристически обекта с колело

Колопоходи - самостоятелни и организирани прояви, дневници и пътеписи
Потребителски аватар
Автор на темата
Петър Велков
Проплакващ
Теми: 1

100-те национални туристически обекта с колело

Мнениеот Петър Велков » 01 фев 2016, 23:00

Здравейте, другари :)

Аз мога ли да "чийтна" и да изпляскам тук линк към блога, който направих специално за обиколката и който ми стои в подписа откакто съм регистриран? И без това е непосилно 44-дневна обиколка на България да бъде описана в една тема, камо ли в едно мнение във форум :)

Та, на ей тоз адрес: http://velo100.bg/ - ще намерите изтъпанчена снимка на моя милост, няколко карти на България и един блог, пълен с пътеписи. Има няколко статии за пътувания (доста) след обиколката, а самата обиколка в блога не е довършена, причината за което е изключително тъпа. Разполагах със "спонсорски" предоставен фотоапарат Nikon D5300, с който заснех доста прилично количество фото- и видеоматериали по време на обиколката, но всички от тях, освен качените в блога, затрих неумишлено преди да довърша пътеписа. Срамота, хем съм компютърен инженер... Та, тогава загубих мотивация, след това започнах работа и все още не съм намерил време да опиша последните дни на обиколката. За моя радост, те все още са в главата ми, и то със завидно количество подробности, за които редовно си спомням :)

Малко скучни числа - 4368 км. за 44 дни с 45 хил.м. положителна денивелация, мъкнейки около 35 кг. багаж. Колелото беше с рамка Drag Grand Canyon и пълен монтаж Shimano Deore (откраднаха го месец след края на обиколката). За тия 44 дни имам почти 10 дни почивка, а най-дългите два дни са ми Дулово - Жеравна (за да хвана фестивала) и Видин - София - последния ден на обиколката.

Целта на обиколката беше почивка след завъшрването на висшето ми образование в чужбина и преди започването на работа в България. Смея да твърдя, че си "изпълни задачата" повече от успешно - след "казармата", каквато роля със сигурност играе 5-годишното оцеляване на самотек далеч от родината, 44-дневното самотно пътуване и борба с какви ли не физически и психически препядствия определено успя да ме дооформи като личност.

Нямам идея дали на някой ще му е интересно да чете, ако има ентусиасти - скоро сигурно ще разказвам за обиколката в столичния Клуб на пътешественика.

Върни се в “Колопоходи и пътеписи”