Зареждане ...

Двуседмично планинско велоприключение в Родопите, Пирин и Рила

Колопоходи - самостоятелни и организирани прояви, дневници и пътеписи
Потребителски аватар
Автор на темата
mlqko s oriz
Чирак в занаята
Чирак в занаята
Теми: 6

Re: Двуседмично планинско велоприключение в Родопите, Пирин и Рила

Мнениеот mlqko s oriz » 13 фев 2015, 18:36

За последните два дни от велоприключението оставям разказа да довършат самите снимки :na_metle:

Ден 12-ти 09.10.2014 - четвъртък: Рилски Манастир-Язовир Калин-хижа Иван Вазов. Изкачването до язовир Калин бе много стръмно, 80% от него го изкачих върху колелото, но към края силите привършиха толкова, че малко преди билото силите ми едвам стигаха да бутам. Но за сметка на това бе много красиво и ясно. На самото било закрепихме организмите с обяд. След това по билото падна гъста мъгла. Около два часа търсехме правилната посока. Мъглата бе обгърнала всичко, а около нас нямаше помен нито от лентова, нито от пирамидна маркировка. Все пак през следобяда мъглата се вдигна и пред нас се ширна Рилската пустиня. А там някъде сред дюните и се виждаше и хижа Иван Вазов. Докато стигнем хижата, се наложи прегазване на няколко блатни участъци. А точно преди хижата се наложи и преминаване през река. Резултата бе мокри крака, но красотата и тишината компенсираха. Аз спах в хижата, Пламен предпочете нощувка под звездното небе, на пълнолуние с температури около и под нулата.
снимките https://www.facebook.com/vasil.rachev.1 ... 744&type=1

Ден 13-ти 10.10.2014 - Петък
хижа Иван Вазов-хижа Рилски Езера-хижа Ловна-хижа Вада-Говедарци-София
На сутринта още преди да са се събудили хижарите и гостите в хижа Иван Вазов, преди изгрев, потеглих през гръбнака на Рила. Земята бе заскрежена и скована на места в лед. С Пламен се намерихме около час след като тръгнах. Стигнахме височината над Рилските езера. Обувките ми се поскъсаха, а Пламен като по чудо със своето колело, отхвърляше метрите по пътеките из Рила. Последва преминаване през хижа Ловна и Вада. След това последва няколко часово колоездене по асфалт и завършихме в София. А там в града бяхме като гръмнати, след 13 дни прекарани сред природата....

снимки: https://www.facebook.com/vasil.rachev.1 ... nref=story

Поздрави на всички туристи! Пожелавам ви здраве и само напред :bayan:

Потребителски аватар
Автор на темата
mlqko s oriz
Чирак в занаята
Чирак в занаята
Теми: 6

Re: Двуседмично планинско велоприключение в Родопите, Пирин и Рила

Мнениеот mlqko s oriz » 06 май 2015, 10:31

Топлите дни се задават, дано отново планината ни приюти за няколко седмици в своите красиви владения.
тези дни се подсетих, че имам още видео кадри от събитието; Смолянски езера-Доспат-Медени Поляни-връх Вихрен-Рилски Манастир; през есента на 2014 в компанията на Пламен Андонов. http://vbox7.com/play:70412b63f1 Поздрави :bayan: :smilies1611:

Върни се в “Колопоходи и пътеписи”