Зареждане ...

Самоковска група

Прояви по клубове и населени места - организирани или не съвсем...
Автор на темата
tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята
Теми: 12

Самоковска група

Мнениеот tpeshov » 18 ное 2014, 16:30

Здравейте,честит нов форум!
Нека в тази тема освен самоковци пишат всички,които са решили да преминат с велосипед през нашия град.Трасето София,Ярема,Самоков София например е едно от любимите на софийските шосейни колоездачи.Ние от Самоков ще се радваме да организираме съвместни карания.

Потребителски аватар
h17
Забавачница
Забавачница
Теми: 5

Re: Самоковска група

Мнениеот h17 » 19 ное 2014, 11:32

Много хубаво, че има самоковска група. Лятото си направих вело уикенд: от София през Елин Пелин, Вакарел, Живково та до Самоков. На другия ден се върнах през Ярема. Направи ми добро впечатление, че около язовира, а и баира на Шипочане е позакърпено.

Отседнах тук:
Алекс Къща за Гости

Избрах най-вече заради цената, а и беше близо до центъра. Но най-интересното беше, че собственикът(?) се оказа запален любител на колоезденето -- с карбонов Фокус :D Говорихме си за велосипеди и даже поизмихме колелото, което тогава не беше в най-блестящото си състояние :?

Та Самоков е много хубаво място за колоездене. През по-топлите месеци ;)

Автор на темата
tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 20 ное 2014, 17:48

Поради това,че няма тема "похвали се" ще пиша тук.Тази вечер от 19.00 самоковската група планира нощно каране при темперетури около 0 градуса и прехвърчащи снежинки с цел раздвижване на кръвта и тест на зимно облекло и осветление.Това,с което искам да се похваля е,че сме се събрали цели трима души!Това за нашия град е постижение,а за тези условия-прецедент!

Автор на темата
tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 21 ное 2014, 07:47

Карането мина чудесно,като за пореден път потвърдихме максимата,че няма лошо време,има лоша екипировка.Двама си направихме чудесно каране,а третия разбра какво му липсва като екипировка.Може би се ядосваше на себе си,че е тръгнал,но се държа мъжки и се прибра без да се оплаче нито веднъж!

Автор на темата
tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 12 дек 2014, 12:30

Днес като погледнах ясното синьо небе изведнъж видях НЛО!Голямо жълто кълбо просто си висеше и сияеше с ярка светлина.Стори ми се странно познато.Замислих се и се сетих-виждал съм го някога някъде.Беше отдавна,преди месец,два.От тогава не съм го виждал.Слънцето се скри зад дъждовни облаци и мъгла за почти два месеца и се показа едва днес.Това е повод за празник,но първо да покараме!

Автор на темата
tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 26 дек 2014, 07:29

Вчера,на 25.12 направих едно 102 км каране.самоков,ярема,панчарево,самоков.
По това трасе бяха и първите ми сто километра за тази година,които бяха на 22ри март.Такава година с такава мека зима в Самоков не помня.Така,че като гледам прогнозите май с това закрих колоездачната година тук.С личен рекорд 102 км на 25 декември!

Автор на темата
tpeshov
Чирак в занаята
Чирак в занаята

Мнениеот tpeshov » 04 яну 2015, 05:12

Вчера,3 януари с един колега от София открихме сезон 2015 с една обиколка на езерото Керкини в Гърция
Изображение
Беше чудесно преживяване сред красива природа,особено след мразовитите и снежни дни на последък в Самоков.
Запомнящо се начало на новата колоездачна година.

Потребителски аватар
h17
Забавачница
Забавачница

Мнениеот h17 » 25 яну 2015, 12:58

tpeshov написа:Вчера,3 януари с един колега от София открихме сезон 2015 с една обиколка на езерото Керкини в Гърция
Изображение

Беше чудесно преживяване сред красива природа,особено след мразовитите и снежни дни на последък в Самоков.
Запомнящо се начало на новата колоездачна година.

А ето същото място, но през м. май 2014-та:

Изображение
(Тогава езерото беше много пълноводно и пълно със всякакви птици.)

Правих двудневна обиколка на Беласица. Спах в Нов Дойран, където е значително по-евтино -- 15E за голяма стая тип студио. А и храната там е по-евтина, пък и домошарката не им е лоша ;)

Впрочем и мен ме нападнаха кучета: точно тук. Бях спрял да поснимам наводненото игрище за футбол, когато ме обградиха от три страни. Едвам се измъкнах като подхвърлих опаковка от Баунти - едното я подуши и почна да лае освен по мен и по другите да не ме закачат. Лекичко се измъкнах, но определено беше страшно, защото наоколо нямаше жив човек :?

Потребителски аватар
Severus
Сукалче
Сукалче
Теми: 1

Мнениеот Severus » 31 яну 2015, 14:55

Е, не са чак толкова зли гръцките кучета :) Виждам, че и ти си с Canyon. Кой модел е това?

Потребителски аватар
h17
Забавачница
Забавачница

Мнениеот h17 » 31 яну 2015, 15:27

Severus написа:Е, не са чак толкова зли гръцките кучета :) Виждам, че и ти си с Canyon. Кой модел е това?

Roadlite 7.0 от 2011-та.

А около Беласица ще има бревет през юли, но гръцки: с начало Сидирокастро 8-)

Върни се в “Клубни прояви”